Wyjątkowe dachy ekstensywne

2018-11-28

Stworzenie dachu zielonego pozwala na zapewnienie wyjątkowo prezentującego się, a także oferujące wysoką jakość wykonania dachu. Dachy zielone, które są odpowiednio wykonane pozwalają na zapewnienie między innymi wysokiej jakości izolacji termicznej. Wiele doskonałych właściwości oferują rośliny, które pozwalają na zapewnienie między innymi lepszej ochrony powierzchni dachów przed promieniowaniem słonecznym czy wahaniami temperatur.

 

Gdy chce się stworzyć dachy zielone można decydować się na różne typy dachów, a także na różne technologie realizowania dachów zielonych. Warto jest w tym względzie wstępnie zapoznać się z informacjami o funkcjonowaniu dachów zielonych opartych na określonych systemach. Informacje o technologiach stosowanych do realizowania dachów zielonych można obecnie znaleźć za pośrednictwem Internetu. Takie wstępne informacje pozwalają na dokonanie właściwego wyboru w zakresie materiałów, które będą zastosowane do wykonania dachów zielonych. Jednym z typów dachu zielonego, który można wybrać jest dach ekstensywny http://gcl.com.pl/zinco-zielone-dachy/rozwiazania-systemowe/dach-ekstensywny/.

 

Co oferuje dach ekstensywny?

Podstawowym atutem ekstensywnego dachu jest jego mały ciężar. Jednocześnie przy takich dachach można liczyć na znacznie mniejszą ilość prac pielęgnacyjnych, które trzeba realizować przy roślinności. W ten sposób dach ekstensywny bywa lepszym rozwiązaniem w stosunku do dachu intensywnego dla osób, które nie będą miały dużej ilości czasu na realizowanie regularnych prac pielęgnacyjnych przy roślinności, która zostanie zasadzona na dachu. Natomiast dachy ekstensywne są w stanie oferować bardzo ciekawe walory estetyczne. Jednocześnie wybierać można różne rozwiązania w zakresie warstw roślinności, co obejmuje zarówno jednowarstwowe, jak też wielowarstwowe układy roślin.

 

Korzyści zapewniane przez dachy zielone 

Do podstawowych atutów zielonych dachów można zaliczyć możliwość uzyskania ciekawej przestrzeni rekreacyjnej. Jest to szczególnie korzystne rozwiązanie w przypadku budynków czy domów w miastach, gdzie dostęp do zielonych przestrzeni jest znacznie mniejszy. Jednocześnie dachy zielone oferują również korzyści w kontekście funkcjonalności dachów. Roślinność jest w stanie zapewnić ograniczenie ryzyka uszkodzeń mechanicznych dachów. Jednocześnie można decydować się na takie rośliny, które pozwalają na zapewnienie znacznie lepsza izolację akustyczną. Natomiast znacznie ważniejsze jest uzyskanie dużo lepszej izolacji termicznej. Taki dach jest w stanie funkcjonować znacznie dłuższy czas bez konieczności realizowania remontów.