Wynajem namiotów, czyli spędzanie wolnego czasu

2019-04-08

Wynajem namiotów i spędzenie od nim wakacji nie kojarzy się obecnie równie nęcąco, jak jeszcze kilkadziesiąt lat temu, gdy nasi rodzice i dziadkowie ze śpiewem i odgłosem harcerskiej obozowej trąbki spędzali w ten sposób swój wolny letni czas. 


Obecnie wypad pod namiot to raczej smutna konieczność, w sytuacji, gdy w upatrzonym miejscu, gdzie chcielibyśmy spędzić urlop okazało się, że nie ma już wolnych pokoi do wynajęcia, za to jest możliwość skorzystania z pola namiotowego. Jednak taka możliwość wiąże się z góry z narzekaniem i perspektywą bolących pleców od spania na twardej ziemi. Owszem, na każdym takim polu namiotowym można spotkać ludzi, którzy uzbrojeni w sprzęt obozowy z najwyższej półki, z pełną świadomością wybierają taki sposób spędzania wolnego czasu, jednak są to odosobnione przypadki, dla których perspektywa spędzenia nocy pod namiotem jest niczym wyczyn survivalowy. Jednak najczęściej są to mieszkańcy dużych miast, jak Warszawa, Kraków, Wrocław, którzy większość swojego czasu spędzają w biurach. Nie dziwi więc fakt, że po takiej survivalowej przygodzie mają dość namiotów na bardzo długi czas, jeżeli chodzi o wynajem namiotów http://www.wynajem-namiotow.com.pl/.


Spędzanie czasu pod namiotem to nie tylko zabawa naszych rodziców i dziadków, wtedy to była również spora odpowiedzialność. Kilkadziesiąt lat temu można było pomarzyć o znalezieniu informacji na temat choćby pogody w internecie, bo go po prostu wtedy nie było, lub nie był ogólnie dostępny. Radzono sobie wtedy nieco inaczej. Każda wyprawa była, oczywiście, zabezpieczona w jakimś stopniu pod kątem lekarstw i artykułów pierwszej potrzeby. Same namioty, będące zazwyczaj przedmiotem wynajmu lub pożyczki od rodziny albo znajomych, były bardzo proste w użyciu – po prostu rozkładało się brezent na konstrukcję z aluminiowych stelaży i zabezpieczało się go wbijając jego brzeg w ziemię za pomocą popularnych śledzi. Dziś tego typu wyprawa planowana jest z dużo większym zaangażowaniem. Bierze się też na nią o wiele więcej rzeczy, które zazwyczaj nawet nie są używane, ale i tak je pakujemy, bo zawsze jest ta magiczna myśl „a może się przyda”. To samo tyczy się lekarstw. Zabieramy ze sobą pod namiot całą aptekę, i to nawet w przypadku, gdy jedziemy w miejsce, gdzie mamy dostęp do takiego asortymentu niemal od ręki. Ma to ogromne znaczenie w przypadku, gdy postawimy na wynajem namiotów imprezowych.


Perspektywa takiego wyjazdu, wiąże się, i to w głównej mierze, z potrzebą posiadania sprzętu biwakowego, w tym nieśmiertelnego namiotu. Aby uczynić taki wyjazd najbardziej komfortowym, jak tylko się da, mamy do wyboru wynajem sprzętu w komisach, bądź zakupienie własnego. Oczywiście, wybieramy zakup, bo nie będziemy spać w namiocie, który był użytkowany wcześniej przez kogoś innego, prawda? Nawet pomimo faktu, że ów zakup często powoduje poważne nadszarpnięcie stanu naszego konta bankowego. Mając na względzie swój komfort, bierzemy namiot, który ma najwięcej możliwych bajerów i tak wyposażeni, wyruszamy na swoje wymarzone wakacje. Po paru dniach, spędzonych w mokrym namiocie, bo się okazało, że podczas tych wakacji cały czas padało, wracamy do domu, zmoknięci, w jak najgorszych humorach, obiecując sobie, że już nigdy nie wpadniemy na tak głupi pomysł. I dla pewności robiąc rezerwację w dobrym hotelu.