Jak przygotować dom przed wakacyjnym wyjazdem?

Przed Tobą czas wakacji. Relaks, spokój, odpoczynek. Zanim wyruszysz na wycieczkę, musisz zadbać o kilka rzeczy, aby przygotować swój dom na różnego rodzaju zagrożenia. Chodzi o to, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo, że Twój dom stanie się łatwym celem przestępców. Nie rozkładaj dywanu powitalnego dla intruzów. Nie stawiaj się w sytuacji, gdy dni spędzane na plaży wypełnią obawy: „czy drzwi wejściowe są na pewno zamknięte?”. Zanim wyjedziesz, wykonaj następujące czynności:

Uzbrój swój system bezpieczeństwa
Domowe systemy bezpieczeństwa idealnie sprawdzają się w takich sytuacjach, jak wakacyjny wyjazd. Przed wyjazdem upewnij się, że system jest w łączony, a wszystkie osoby, które mogą pojawić się w Twoim domu np. sąsiadka, którą poprosisz o podlewanie kwiatów, zostały wyposażone w odpowiednie kody. Ponadto, nie zapomnij poinformować firmy monitorującej, że nie będzie Cię w domu.

Zablokuj i zabezpiecz wszystkie okna
Zwróć szczególną uwagę na okna znajdujące się na pierwszym piętrze. Sprawdź, czy wszystkie blokady działają prawidłowo oraz czy żadne okno nie jest uchylone. Pamiętaj o tym, że złodzieje mogą wykorzystać każdą, najmniejszą nawet lukę, aby dostać się do domu.

Zadbaj o monitoring
Kamery umieszczone w pobliżu wejścia to doskonały pomysł. Po pierwsze spełniają funkcję prewencyjną. Już sama obecność kamer może skutecznie odstraszyć intruzów. Po drugie, instalując profesjonalny system zabezpieczeń, możesz liczyć na alert w sytuacji, gdy niepożądany gość pojawi się na terenie Twojej posesji. Po trzecie, jeżeli złodziejowi mimo wszystko uda się dokonać przestępstwa, nagrania z monitoringu mogą stanowić materiał dowodowy.

Ukryj kosztowności i najcenniejsze przedmioty w bezpiecznym miejscu
​To dobra zasada, której należy przestrzegać za każdym razem, gdy nie ma cię w domu na dłużej. Nie chcesz przecież ułatwiać złodziejowi zadania! Najlepszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w dobrej jakości, solidny sejf.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *