Uczyń dom swoją twierdzą

0

Wszystko, co przeszkadza włamywaczom w realizacji ich planów, może okazać się korzystne z punktu widzenia właściciela posesji. Zbyt wielu właścicieli domów nie podejmuje prostych kroków, które pokazują przestępcom, że dom jest dobrze strzeżony i trudno dostępny. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami już dziś, aby chronić swój dom, majątek i rodzinę:

Zainstaluj kamery bezpieczeństwa
Żaden włamywacz nie chce ryzykować, że zostanie przyłapany na gorącym uczynku. Zewnętrzne kamery umieszczone na domu, które są widoczne z daleka, a jednocześnie zlokalizowane na tyle wysoko, aby ich nie dosięgnąć, skłaniają przestępców do rezygnacji z włamania. Rozważ umieszczenie swoich kamer w ochronnej siatce, aby uniemożliwić intruzom próby ich uszkodzenia lub wyłączenia. Dodatkowym czynnikiem odstraszającym będą znaki wskazujące, że dom jest chroniony przez monitoring.

Dbaj o to, aby system był zawsze włączony
Najlepszy system zabezpieczeń nie będzie skuteczny, jeśli nie zostanie włączony. Złodzieje doskonale zdają sobie sprawę z tego, że w trakcie nieobecności właścicieli mogą zadziałać rozmaite alarmy. Część włamywaczy próbuje, zatem dokonać przestępstwa, gdy domownicy są w domu. Niestety, taki rodzaj włamania jest najbardziej niebezpieczny. Wyrób w sobie nawyk włączania systemów alarmowych nawet, gdy jesteś w domu. Twój system powinien być wyposażony funkcję wyłączania wewnętrznych czujników ruchu.

Zabezpiecz każde wejście
​Łatwo jest przeoczyć boczne drzwi lub okna na piętrze, gdy wychodzisz z domu lub idziesz spać. Zbyt pochopnie zakładasz, że są zamknięte, ponieważ nie używasz ich często. To ogromne ryzyko. Pozostali domownicy mogą otworzyć okno lub wyjść przez inne drzwi bez Twojej wiedzy, szczególnie, jeśli masz dzieci. Nawet, jeśli mieszkasz sam, zawsze istnieje szansa, że gość lub osoba dokonująca napraw może niechcący pozostawić uchylone okno. Sprawdzanie całego domu pod tym kątem zajmuje tylko kilka chwil przed każdym wyjściem, a z pewnością jest warte wysiłku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *