Zalety i wady bezprzewodowych kamer Wi-Fi

0

Kamery bezprzewodowe są coraz powszechniej stosowane. Trudno wyobrazić sobie bez nich współczesne systemy monitorujące. Właściciele domów, firm i sklepów montują je, aby zabezpieczyć swoją własność. Mimo, że kamery bezprzewodowe posiadają pewne wady, to jednak liczba ich zalet przeważa nad ewentualnymi minusami.

Zacznijmy od zalet
Kamery bezprzewodowe W-Fi nie potrzebują całej masy okablowania. Konieczny jest jedynie dostęp do prądu. Brak przewodów to zdecydowanie ich największa zaleta. Dzięki temu kamery są bardziej mobilne. Użytkownik może dowolnie wybrać miejsce ich instalacji, a potem dowolnie je przestawiać z miejsca na miejsce, w zależności od potrzeb. Takie kamery w razie przeprowadzki można po prostu zdemontować i zabrać ze sobą do nowego domu. Minimalna ilość okablowania decyduje o łatwym i szybkim montażu urządzenia. Instalacja systemów bezpieczeństwa bywa długa i pracochłonna ze względu na konieczność kładzenia kabli. Kamery bezprzewodowe rozwiązują ten problem. Nie jest konieczne wiercenie dziur w ścianach, a inwestorzy nie muszą niszczyć elewacji budynków.

Minusy bezprzewodowych kamer
​Największą wadą kamer bezprzewodowych jest sposób ich zasilania. Przewody doprowadzające prąd są koniecznością. System monitorujący oparty na tego typu kamerach musi ograniczać się do 5 lub 6 kamer. Jeden ruter nie byłby w stanie obsłużyć więcej sprzętu. Ograniczona liczba kamer, przy dużym obiekcie może być pewnym problemem. Ograniczeniom podlega również zasięg kamer bezprzewodowych. Urządzenia działają w granicach 100 metrów. Ściany nie tylko skracają zasięg, mogą nawet całkowicie go zablokować. Sygnał Wi-Fi można także z łatwością zagłuszyć. Zawodowi włamywacze z pewnością wiedzą, jak to zrobić. Pomimo wymienionych wad szerokie grono odbiorców jest zainteresowanych stosowaniem kamer Wi-Fi. Przeciwdziałają wielu przestępstwom, bardzo często pełniąc funkcje prewencyjną. Już sam montaż kamer wystarczy, aby zniechęcić potencjalnych przestępców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *