System alarmowy to nie wszystko!

0

Niewiele osób jest tak dobrze zaznajomionych z systemami bezpieczeństwa domu, jak profesjonaliści, którzy je instalują. Niestety, są ludzie, którzy są mocno zainteresowani zrozumieniem, jak działa system alarmowy i w jaki sposób go obejść. Są nimi intruzi, włamywacze, przestępcy, którzy doskonale zdają sobie sprawę z pewnych ułomności systemów bezpieczeństwa oraz nieostrożności i niewiedzy właścicieli domów.

Panel alarmu jest widoczny przez drzwi frontowe
Jeśli nasz dom ma ozdobne drzwi wejściowe z dekoracyjnym szkłem, panel systemu alarmowego może być dobrze widoczny dla każdego stojącego za drzwiami. Wystarczy, że intruz zajrzy przez szybę, a będzie mógł zobaczyć światła kontrolek wskazujące, czy alarm jest włączony. Aktywowany alarm może nie powstrzymać zawodowego włamywacza. Ale amator na pewno dziesięć razy się zastanowi, przed próbą włamania. Jeśli posiadamy zainstalowany alarm, który jest dobrze widoczny, możemy spróbować go w jakiś sposób zasłonić np. umieścić wysoką roślinę domową tak, aby zasłaniała widok panelu.

Nasz alarm działa tylko wtedy, gdy jest ustawiony
Alarmy działają tylko wtedy, gdy są aktywowane. Każdy to wie, ale właściciele domów nie zawsze ustawiają swój system bezpieczeństwa. Wychodzimy na pół godziny do sklepu, więc wydaje nam się, że na tak krótki czas nie warto aktywować alarmu. Tym czasem na te krótkie momenty czekają przestępcy i potrafią je dobrze wykorzystać.

Zabezpieczenie okna łazienki
​Okno łazienki jest jednym z ulubionych punktów wejścia dla intruzów, ponieważ prowadzi bezpośrednio do miejsc, w którym prawdopodobnie przechowujemy swoją biżuterię. Większość kosztowności właścicieli domów jest przechowywana w ich sypialniach, które bardzo często są połączone z łazienkami. Dlatego warto zainstalować alarm w oknie łazienki. Zatrudniając profesjonalną firmę, posiadającą doświadczenie w zabezpieczaniu mienia możemy liczyć na tego rodzaju wskazówki, które uczynią nasz dom bezpieczniejszym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *