Czy Twój dom jest zagrożony włamaniem? Lokalizacja ma znaczenie!

0

Każdy dom może stać się celem włamywaczy. Oczywiście, obecność profesjonalnego systemu zabezpieczeń znacznie ogranicza to ryzyko. Już sam fakt posiadania alarmu, może spowodować, że złodziej zrezygnuje z próby włamania na teren posesji. Czynnikiem, który zwiększa prawdopodobieństwo włamania jest z pewnością lokalizacja domu.

Gdzie dokładnie przy ulicy zlokalizowany jest twój dom i jaka to jest ulica?
Te szczegóły mają duże znaczenie, jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Domy, które położone są na końcu ulicy są narażone są na większe ryzyko włamania, ponieważ dają włamywaczom większy dostęp, zapewniając jednocześnie możliwość ucieczki. Nie pomaga także ograniczona widoczność. To samo dotyczy posesji znajdujących się na rogu ulicy. Złodzieje mogą obserwować domy niepostrzeżenie zza rogu, a sąsiednie domy są bardziej oddalone, co zmniejsza ryzyko wykrycia próby włamania przez sąsiadów.

W jakim sąsiedztwie mieszkasz i co jest w pobliżu?
​Niezwykle ważną kwestią jest również sąsiedztwo naszego domu. Szanse na włamanie jest mniejsze w przypadku domów zlokalizowanych w pobliżu obszarów o dużym natężeniu ruchu, a także domów znajdujących się blisko ścieżek rowerowych lub chodników dla pieszych. Złodziej nie chcą po prostu ryzykować, że ktoś zauważy ich działania. Wiele zależy również od poziomu kontroli danego obszaru przez funkcjonariuszy straży miejskiej lub policji. Jeżeli kontrole są częste, a dodatkowo w pobliżu znajduje się komisariat policji, jesteśmy się w dosyć komfortowej sytuacji. W dużo gorszym położeniu znajdują się właściciele posesji zlokalizowanych w tzw. niebezpiecznych dzielnicach, w których przestępczość jest duża. Okazuje się, że spora część włamań do domów jest popełniana przez mieszkańców. Włamywacze kierują się na obszary, które są im bliskie, ich własne dzielnice i najbliższe sąsiedztwo. Jeżeli nasz dom narażony jest na zwiększone ryzyko włamania, nie należy wpadać w panikę. Wystarczy sięgnąć po usługi renomowanej firmy, która zamontuje na terenie naszej posesji odpowiednie systemy zabezpieczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *