Jak zredukować liczbę fałszywych alarmów?

0

Posiadanie systemu zabezpieczeń budynku wiąże się z ryzykiem występowania fałszywych alarmów. Oczywiście wpływają one negatywnie na nasze życie, wiążą się, bowiem z pewnym stresem. Dodatkowo, powodują obciążenie nas kosztami w przypadku niepotrzebnej interwencji policji lub straży pożarnej. Mogą przyczyniać się do niezadowolenia z całego systemu oraz firmy, która go zainstalowała i sprawuje nad nim kontrolę. Przyczyny fałszywych alarmów mogą być różne.

Przyczyny fałszywych alarmów
Fałszywe alarmy bardzo często wynikają z naszej nieuwagi i nieostrożności. Powoduje je przede wszystkim używanie niepoprawnych kodów. Wynika to między innymi, z braku przeszkolenia wszystkich upoważnionych użytkowników. Niestety, źródłem problemu są bardzo często nasze domowe zwierzęta, które wędrują po całej posesji, przypadkowo włączając czujniki ruchu. Czujnik może zadziałać również za sprawą wiszących w jego pobliżu obiektów np. elementów dekoracyjnych, które ruszają się pod wpływem wiatru. Zdarza się, że przyczyną fałszywych alarmów są również słabe baterie systemowe lub niesprawny sprzęt. Trzeba jednak przyznać, że fałszywe alarmy z powodu wadliwego sprzętu lub działań natury są rzadkie. Jedną z najczęstszych przyczyn fałszywych alarmów jest błąd ludzki.

Jak zredukować liczbę fałszywych alarmów
​Po zidentyfikowaniu przyczyn, kilka podstawowych kroków powinno pomóc zredukować liczbę fałszywych alarmów. Należy przede wszystkim właściwie przeszkolić wszystkich użytkowników -opiekunki, krewnych, dzieci, gości itp. Zwierzęta warto trzymać w pomieszczeniu albo w kojcach, z których nie będą mogły wychodzić, gdy system jest włączony. Należy również na bieżąco aktualizować wszelkie hasła i kody zabezpieczeń. Nie można także zapominać o konserwacji systemu. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, czy system działa poprawnie, natychmiast skontaktujmy się z firmą, która go montowała, aby technik sprawdził stan systemu i urządzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *