Trzy sposoby wykorzystania monitoringu w Twoim sklepie

0

Właściciele lokalnych sklepików bardzo często pomijają kwestie odpowiedniego zabezpieczenia swojego biznesu. Działają przecież wśród znanej sobie społeczności. Uważają, że kupujący, którzy często są ich znajomymi lub sąsiadami nie byliby w stanie ich okraść. Tymczasem statystyki zmuszają wszystkich sprzedawców do zachowania czujności. Wielu klientów kupuje i kradnie towary podczas tej samej wizyty! Co więcej, za kradzieże często odpowiadają również sami pracownicy. W tej sytuacji instalacja systemu monitoringu może okazać się naprawdę rozsądnym rozwiązaniem.

Obserwuj swoich pracowników
Sklepy lokalne często zatrudniają tych samych pracowników przez wiele lat. Właściciele sklepów nawet nie podejrzewają, że ich pracownicy mogą dokonywać kradzieży, od wynoszenia towarów, po kradzież gotówki z kasy. Życie ludzi czasami się zmienia. Godny zaufania kasjer może mieć nagłe tarapaty finansowe, które skłaniają go do kradzieży. Kamery zainstalowane w sklepie pozwalają wykryć działania nieuczciwych pracowników.

Obeserwuj swoich klientów wewnątrz sklepu
Złodzieje bardzo często celują w lokalne, niewielkie sklepiki, sądząc, że nie ma w nich monitoringu. Właściciele sklepu są zajęci, pomagając klientom, przyjmując dostawy, rozkładając towar na pólkach. Niemożliwe jest, aby jedna osoba cały czas obserwowała halę sklepową. Może to za nas zrobić monitoring.

Obserwuj swoich klientów na zewnątrz
​Magazyny sklepów często znajdują się na zewnątrz. Stają się wówczas łatwym celem dla złodziei. Poza tym, kamery zainstalowane na zewnątrz mogą zarejestrować numery samochodów klientów, którzy odjeżdżają bez płacenia za towar. Zewnętrzny monitoring przydaje się szczególnie w niebezpiecznych dzielnicach, gdzie przestępczość jest większa. Montaż profesjonalnego systemy monitoringu wydaje się koniecznością w dzisiejszych czasach. Małe, lokalne biznesy muszą w szczególny sposób dbać o swoje interesy. Nie mogą, bowiem pozwolić sobie na przypadkowe straty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *