O czym pamiętać montując kamery na terenie posesji?

0

Jeśli chcesz dobrze zabezpieczyć swój dom, na pewno doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że kamery bezpieczeństwa mogą naprawdę powstrzymać przestępców i uchronić Twoją rodzinę oraz własność przed atakami ze strony wandali i włamywaczy. Jednak niezależnie od wybranego urządzenia, jego skuteczność zależy w znacznej mierze od miejsca i sposobu jego umieszczenia. Wiedza o tym, gdzie rozlokować kamery jest niezwykle ważna. Optymalne umiejscowienie kamer pozwala urządzeniom wykonać najlepszą pracę.

Planowania rozmieszczenia kamer
Zanim zaczniesz instalować domowy system nadzoru, przygotuj plan umieszczenia kamer w domu i na terenie posesji. Zastanów się, gdzie zainstalować kamery bezpieczeństwa, zadając sobie kilka pytań. Gdzie twoim zdaniem potrzebujesz kamer? Gdzie znajdują się najbardziej wrażliwe miejsca Twojej nieruchomości? Gdzie zlokalizowane są jakieś ukryte wejścia, takie jak okna lub drzwi, które byłyby szczególnie atrakcyjne dla złodziei? Czy Twój dom padł kiedyś ofiarą włamania? Jeśli było włamanie, to którędy przestępcy dostali się do środka? Wszystkie te pytania mają znaczenie i mogą być traktowane, jako wskazówki dotyczące umieszczania kamer. Ponadto kamery bezpieczeństwa są narażone na manipulację, jeśli ktoś jest na tyle zdeterminowany, aby popełnić przestępstwo. Zadaj sobie pytanie, czy chcesz, aby złodzieje wiedzieli, że masz urządzenia do monitoringu, czy nie. Możesz rozważyć rozmieszczenie na terenie posesji kilku realistycznie wyglądających atrap oraz ukrycie profesjonalnego sprzętu tak, aby nie był widoczny dla oczu.

Każda kamera służy określonym celom
Kamery nie mogą wykonywać wielu zadań jednocześnie. Musisz zdecydować, jakie zadanie ma wykonać urządzenie, biorąc pod uwagę miejsce docelowe. Ludzie często zapominają, że kamera nie może jednocześnie rejestrować czyjejś twarzy, tablicy rejestracyjnej i domu po drugiej stronie ulicy. Dlatego tak ważnie jest planowanie rozmieszczenia.

Pamiętaj o odpowiednim oświetleniu
​Oświetlenie jest szczególnie ważne podczas monitorowania w nocy. Jeśli nie posiadasz kamery noktowizyjnej, powinieneś zapewnić oświetlenie wystarczające do nagrywania czystego materiału nawet w ciemności. Jednak musisz pamiętać, że umieszczenie kamer zbyt blisko źródeł jasnego światła spowoduje zakłócenie obrazu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *